Raspberry & Tahitian Vanilla Panna Cotta
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1071kj (256 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1071kj (256 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2g |
| Saturated Fat | 13.7g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 62.844036697247695% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 62.8% |
| Saturated Fat Value | 13.7g |
| Score | 15 |
| Sodium | 20mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 20mg |
| Sugars | 12g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 12g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Denner Demi Crème (Similarity score: 17.93)
- Casino Bol Tiramisu (Similarity score: 19.00)
- Bol Tiramisu (Similarity score: 19.65)
- Crème Tiramisù (Similarity score: 20.86)
- Coolree Irish Light Cream (Similarity score: 25.37)
- Sprinkled Mint Chip Ice Cream Bar, Mint Chip (Similarity score: 26.71)
- Oregon Ice Cream Mint Chip Ice Cream, Mint Chip (Similarity score: 26.87)
- Nestlé Schöller Bum Bum (Similarity score: 27.68)
- Chocolate Egg Nog Mochi Premium Ice Cream Wrapped In Sweet Rice Dough, Chocolate Egg Nog (Similarity score: 28.71)
- Mochi Vanilla Ice Cream (Similarity score: 28.92)
- Siliky Smooth Sorbet With Milk Chocolate Bar (Similarity score: 29.27)
- Mochi Green Tea Ice Cream (Similarity score: 29.66)
- Globus Erdbeer Sahne Torte To Go (Similarity score: 29.91)
- President's Choice Chocolat Extra Noir 85% (Similarity score: 30.54)
- Mochi (Similarity score: 30.82)