Spaghetti di liquerizia
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1251kj (299 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1251kj (299 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.4g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 13 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 38.9g |
| Sugars Points | 8 |
| Sugars Value | 38.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Lehi Valley Trading Company Inc Lehi Valley Trading Co, Spiced Pumpkin Brittle (Similarity score: 7.84)
- Pro Bar Organic Energy Chews (Similarity score: 7.84)
- Pro Bar Pro Bar, Bolt, Organic Energy Chews (Similarity score: 7.84)
- Pro Bar Organic Energy Chews Bar (Similarity score: 7.84)
- Pro Bar Organic Energy Chews (Similarity score: 7.84)
- Bolt Organic Energy Chews (Similarity score: 7.84)
- Apidis Pain D’epices Au Miel (Similarity score: 12.41)
- Gummy Easter Eggs (Similarity score: 17.28)
- Carrefour Pain D'épices Au Miel (Similarity score: 19.72)
- Carrefour Pain D'épices (Similarity score: 19.72)
- Wegmans, Wegmans Food Markets Inc Black Licorice Bites (Similarity score: 20.19)
- Palais Des Thes Pain D’épices Au Gingembre (Similarity score: 21.38)
- Sirope De Agave (Similarity score: 23.81)
- Raisin Cake (Similarity score: 27.72)
- Surf Sweets Organic Watermelon Rings (Similarity score: 29.57)