Tiramisù Caramel Speculoos
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1105kj (265 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1105kj (265 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.1g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.1g |
| Saturated Fat | 4.2g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 38.53211009174312% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 38.5% |
| Saturated Fat Value | 4.2g |
| Score | 13 |
| Sodium | 104.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 104mg |
| Sugars | 25.2g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 25.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Sweet Potato Ice Cream With Cinnamon Sugar Shortbread Pieces, Roasted Pecans, And A Bourbon Flavored Pecan Swirl, Sweet Potato Pecan Pie (Similarity score: 14.66)
- Peanut Butter Caramel Brownie Indulgent Peanut Butter Swirls And Brownie Pieces Folded Into Caramel Real Premium Ice Cream (Similarity score: 15.23)
- Strawberry Flavored Sundae Crunch Bar, Strawberry (Similarity score: 15.31)
- Homemade, United Dairy Farmers Premium Quality Ice Cream (Similarity score: 16.30)
- Praline Swirls With Pecans And Pie Crust Pieces In Brown Sugar Ice Cream (Similarity score: 16.30)
- Netto Tiramisu Aux Spéculoos (Similarity score: 17.01)
- Turkey Hill All Natural Gelato, Chocolate Peanut Butter (Similarity score: 17.11)
- Ice Cream (Similarity score: 17.23)
- Junior's Restaurant & Bakery 6' Layer Cake (Similarity score: 17.45)
- Blue Bunny, Wells Enterprises Inc Ice Cream (Similarity score: 18.96)
- Conad Profiteroles (Similarity score: 20.85)
- Hudsonville Ice Cream (Similarity score: 21.58)
- Ice Cream (Similarity score: 21.82)
- Dean's Premium Ice Cream (Similarity score: 21.94)
- Dean's, Dean Foods Company Dean's, Country Fresh, Premium Ice Cream, Chocolate Moose Tracks (Similarity score: 22.10)