1 apple + 1 mango & chili zesty
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1197kj (287 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1197kj (287 calories/kcal) |
| Fiber | 8.6 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 8.6 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 33.333333333333336 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 33.3 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 8 |
| Sodium | 71mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 71mg |
| Sugars | 65.71g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 65.71g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Apples + Mangoes & Chili Zesty Bar (Similarity score: 0.00)
- That’s It That’s It Fruit Bar (Similarity score: 23.66)
- Apples + Mangoes Fruit Bar (Similarity score: 23.66)
- Apple Mango Natural Real Fruit Bar (Similarity score: 23.83)
- Apples + Blueberries Fruit Bars (Similarity score: 29.22)
- Maribel Maribel Rinse Appelstroop (Similarity score: 30.14)
- Fruit Bars (Similarity score: 31.39)
- That's It 1 Apple + 10 Cherries In This Fruit Bar (Similarity score: 31.39)
- That's It Fruit Bar (Similarity score: 31.39)
- That's It Nutrition Llc 1 Apple + 1 Banana In This Fruit Bar (Similarity score: 32.54)
- Fruit Bars (Similarity score: 32.54)
- M'amour Confirure Extra Melon Ananas (Similarity score: 32.90)
- Dida Boža Extra Džem Z Fíků (Similarity score: 34.12)
- Confiture De Figues (Similarity score: 34.87)
- That's It Nutrition Llc Fruit Bars (Similarity score: 37.74)
Ingredients List
- Apple
- Mango
- Cayenne Pepper
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)