Amatxi Confiture de cerises noires entieres AMATXI
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1075kj (257 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1075kj (257 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 50 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 50 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 1.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.5g |
| Saturated Fat | 0.05g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 14.705882352941178% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 14.7% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 12 |
| Sodium | 10mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 10mg |
| Sugars | 58.1g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 58.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Les Confitures D'amatxi Confiture De Cerises Noires L'apiculteur D'itxassou (Similarity score: 2.83)
- La Chambre Aux Confitures Confiture De Noël (Similarity score: 9.71)
- El Baraka Confiture Extra De Figues (Similarity score: 9.84)
- Tante Klara Erdbeer Konfitüre Extra (Similarity score: 10.28)
- El Baraka El Baraka Confiture De Fraises 430 G (Similarity score: 11.38)
- Doce De Abóbora Com Amêndoa (Similarity score: 11.57)
- Skandinavic's Hagebutten Konfitüre Extra Mit Vanilleextrakt (Similarity score: 11.76)
- Asda Strawberry Jam (Similarity score: 12.36)
- Manor Everyday,manor Confiture Extra De Framboises (Similarity score: 12.58)
- Baptistin Feraud Confiture Extra Abricots Aux Amandes (Similarity score: 13.11)
- Confettura Extra Amarena (Similarity score: 13.48)
- Paquito,intermarché Confiture Extra De Fraises (Similarity score: 14.30)
- Tante Klara Schwarze Johannisbeere Extra (Similarity score: 15.07)
- U Confiture De Framboises 50% De Fruits (Similarity score: 15.11)
- Carrefour Confiture Cerise (Similarity score: 15.67)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)