Auchan Galette Beurrée 4 personnes
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1027kj (246 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1027kj (246 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 18 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 5.5g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.5g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 64.70588235294117% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 64.7% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 18 |
| Sodium | 268mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 268mg |
| Sugars | 18g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 18g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Deluxe Ice Cream (Similarity score: 20.46)
- Phila 8oz Honey Spread (Similarity score: 26.26)
- Exquisa Formaggio Fresco (Similarity score: 27.15)
- El Corte Inglés Roscón De Crema (Similarity score: 27.17)
- Aldi Galette Des Rois Pomme (Similarity score: 27.46)
- Fruit Dip (Similarity score: 27.67)
- Hy Vee Fruit Dip (Similarity score: 27.67)
- Soignon Bûchette De Chèvre Au Miel (Similarity score: 27.77)
- Italiamo Stracciatella Pasta Filata Käse (Similarity score: 28.07)
- Milbona Frischkäse Goldessa Der Sahnige (Similarity score: 29.21)
- Łaciate,mlekpol Laciaty Natural Cream Cheese (Similarity score: 29.35)
- Łaciaty,mlekpol Serek Śmietankowy Z Cebulą I Szczypiorkiem (Similarity score: 30.17)
- Mlekpol Łaciaty Z Czosnkiem (Similarity score: 30.22)
- K Classic Sahniger Frischkäse (Similarity score: 30.53)
- Pam & Panorama Fromage Frais À Tartiner (Similarity score: 30.79)