Brio Panna da cucina
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 883kj (212 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 883kj (212 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.6g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.6g |
| Saturated Fat | 13.7g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 66.82926829268293% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 66.8% |
| Saturated Fat Value | 13.7g |
| Score | 12 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 3.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Granarolo Panna Da Cucina (granarolo), Sahne (Similarity score: 0.49)
- Tuffi Schmand (Similarity score: 3.09)
- Balade,savencia Crème Culinaire 20% (Similarity score: 5.86)
- Carlsbourg,corman,savencia Crème Culinaire Légère (Similarity score: 11.09)
- Yoplait Fleurette (20 % Mg), Très Onctueuse (Similarity score: 11.68)
- Boni Crème Culinaire (Similarity score: 12.79)
- Carlsbourg,corman,savencia Finesse (Similarity score: 17.73)
- Carlsbourg,corman,savencia Crème Culinaire Légère (Similarity score: 17.73)
- Kefir Cheese (Similarity score: 17.93)
- Yoplait Crème Fleurette 20% M G (Similarity score: 18.12)
- Frieslandcampina,campina Campina Room Culinair (Similarity score: 18.80)
- Hyelzas Brousse De Brebis (Similarity score: 18.84)
- Whole Foods Market Whole Foods Market, Ice Cream, Vanilla (Similarity score: 19.10)
- Boni Creme Culinaire (Similarity score: 20.49)
- Monoprix Panna Cotta Fruits Rouges (Similarity score: 22.51)