Brioche Pasquier, Pasquier La Tarte Normande à la Rhubarbe et aux Pommes
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1238kj (296 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1238kj (296 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.2g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.2g |
| Saturated Fat | 9.2g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 65.71428571428571% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 65.7% |
| Saturated Fat Value | 9.2g |
| Score | 17 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 23g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 23g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pasquier Tarte Normande A La Rhubarbe Et Aux Pommes (Similarity score: 0.00)
- Mars Mars Minis X10 (Similarity score: 8.34)
- Leclerc Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Leclerc Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Leclerc Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Leclerc Tarte Normande Aux Pommes 6 8 Parts (Similarity score: 8.39)
- Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Tarte Normande (Similarity score: 8.39)
- Tarte Normande (Similarity score: 8.39)