Can bech mermelada
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 837kj (201 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 837kj (201 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6g |
| Saturated Fat | 1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 1g |
| Score | 12 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 48g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 48g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Lucien Georgelin Lucien Georgelin Confit De Pétales De Violettes (Similarity score: 15.46)
- Bubub Mermelada De Los Amantes (Similarity score: 17.00)
- Planteur Sans Alcool (Similarity score: 18.14)
- Sorbet Chataigne Aux Marrons Confits (Similarity score: 18.89)
- Bangs Marmelade (Similarity score: 19.18)
- Coffee Creamer (Similarity score: 23.04)
- Peppermint Bark Coffee Creamer (Similarity score: 23.04)
- Pumpkin Spice (Similarity score: 23.04)
- Market Pantry Coffee Creamer, Pumpkin Pie (Similarity score: 23.04)
- Market Pantry, Target Stores Coffee Creamer, French Vanilla (Similarity score: 23.04)
- Great Value Coffee Creamer (Similarity score: 23.04)
- Market Pantry, Target Stores Coffee Creamer (Similarity score: 23.04)
- Coffee Creamer (Similarity score: 23.04)
- Coffee Creamer (Similarity score: 23.04)
- Rossmann Sirop D Érable (Similarity score: 23.07)