central lechera asturiana Nata montada ligera spray
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 941kj (225 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 941kj (225 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.4g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.4g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 64.51612903225806% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 64.5% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 13 |
| Sodium | 36mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 36mg |
| Sugars | 10g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 10g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Philadelphia Philadelphia Original 300g (Similarity score: 12.35)
- Bennet Panna Da Cucina (Similarity score: 13.33)
- Reny Picot Nata Ligera 22% (Similarity score: 13.46)
- Erhard N6 Chocolat (Similarity score: 13.47)
- Edeka Crème Brûlée (Similarity score: 13.53)
- Vanilla Bean Premium Ice Cream (Similarity score: 13.73)
- Bayernland Panna Da Cucina Uht Ml 200 (Similarity score: 14.07)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 14.84)
- Panna Da Cucina Senza Lattosio (Similarity score: 14.84)
- Oregon Ice Cream Vanilla Bean Ice Cream (Similarity score: 15.07)
- Michel Cluizel Michel Cluizel Calendrier De L'avent (Similarity score: 15.08)
- Lactaid Ice Cream (Similarity score: 15.36)
- Magnum Magnum Glace Pot Double Chocolat Deluxe 440ml (Similarity score: 15.72)
- Van Leeuwen Artisan Ice Cream, Tahitian Vanilla (Similarity score: 15.76)
- Lyle Style Van Leeuwen Artisan, Ice Cream, Salted Caramel (Similarity score: 15.76)