CHAO'AN Feuilles de Riz
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1162kj (278 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1162kj (278 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.6g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.6g |
| Saturated Fat | 0.2g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.2g |
| Score | -1 |
| Sodium | 115.99999999999999mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 116mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Palapa Mais Tortilla (Similarity score: 10.64)
- Bagel Tout Garni (Similarity score: 22.90)
- U Mayonnaise Allégée À La Moutarde De Dijon (Similarity score: 25.16)
- Pizza Margherita (Similarity score: 25.49)
- Orgadoof Tissa (Similarity score: 27.75)
- J&j Snackfoods Corp Kim & Scott's, Gourmet Pretzels, Gluten Free Bavarian Classic Soft Pretzels (Similarity score: 28.92)
- Auchan Pain Aux Raisins X2 (Similarity score: 29.85)
- Cheesecake Pistache & Framboises (Similarity score: 30.11)
- Biocoop Crêpes Moelleuses (Similarity score: 30.36)
- Auchan Pain Aux Raisins (Similarity score: 30.41)
- La Belle Iloise Emietté De Sardine Citron, Olives Et Amandes (Similarity score: 30.88)
- La Belle Iloise Emietté De Sardine Citron, Olives Et Amandes (Similarity score: 30.88)
- Progourmet Extracto Natural De Vainilla (Similarity score: 32.44)
- Cruche Peanut Butter (Similarity score: 32.70)
- Hacendado Café Soluble Descafeinado (Similarity score: 34.64)
Ingredients List
- Tapioca Flour
- Rice Flour
- Water
- Salt
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)