Charal Tournedos dans le filet
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 862kj (207 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 862kj (207 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 20g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 20g |
| Saturated Fat | 4.8g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 34.285714285714285% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 34.3% |
| Saturated Fat Value | 4.8g |
| Score | 1 |
| Sodium | 72mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 72mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Charal Tournedos Dans Le Filet (Similarity score: 0.00)
- Butterball, Butterball Llc Butterball, Everyday, Fresh Ground Turkey (Similarity score: 10.09)
- Carolina Ground Turkey (Similarity score: 10.09)
- Everyday Fresh Ground Turkey (Similarity score: 10.09)
- Ground Turkey (Similarity score: 10.09)
- Kroger Ground Turkey (Similarity score: 10.89)
- Kroger Ground Turkey (Similarity score: 10.89)
- Kroger Kroger, Fresh Ground Turkey Patties (Similarity score: 10.89)
- Tournedos Filet (Similarity score: 11.31)
- Charal Tournedos (Similarity score: 11.31)
- Charal Tournedos (Similarity score: 11.31)
- Charal Tournedos Dans Le Filet (Similarity score: 11.31)
- Charal Tournedos Dans Le Filet (Similarity score: 11.31)
- Charal Tournedos Dans Le Filet (Similarity score: 11.31)
- Charal Tournedos Dans Le Filet (Similarity score: 11.31)