Classic Roast Coffee
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1046kj (250 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1046.0kj (250 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0.0% |
| Saturated Fat Value | 0.0g |
| Score | 3 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0.0mg |
| Sugars | 0.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- White Peppermint Gum (Similarity score: 0.42)
- Velamints America's Original Sugar Free Mint (Similarity score: 0.42)
- Velamints America's Original Sugar Free Mint (Similarity score: 0.42)
- Polar Ice (Similarity score: 0.42)
- Organic Maple Sugar (Similarity score: 0.42)
- Velamints America's Original Sugar Free Mint (Similarity score: 0.42)
- Trident Splash Gum Strawberry Lime 1x15 Pc (Similarity score: 0.42)
- Jarrow Jarrow, Xyli Pure, Xylitol Low Glycemic Sweetener (Similarity score: 0.42)
- B&k Southern Meat Seasoning (Similarity score: 0.42)
- Vichy Pastille Vichy (Similarity score: 0.42)
- Giant Eagle Sugar Free Discs (Similarity score: 0.42)
- Mint Savor Llc Mint Savor, Sugar Free Long Lasting Fine Quality Mints, Pom Passion (Similarity score: 0.42)
- Rl Gibson Enterprises Gg's, Bodacious! Creole Seasoning (Similarity score: 0.42)
- Sunkist Sunkist Sours Candy (Similarity score: 0.42)
- Hawaiian Organics Llc Grenades, Sugarfree Gum, Atomic Peppermint (Similarity score: 0.42)