Codal Koba
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 948kj (227 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 948kj (227 calories/kcal) |
| Fiber | 4.3 |
| Fiber Points | 4 |
| Fiber Value | 4.3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 8 |
| Proteins | 6.5g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.5g |
| Saturated Fat | 2.6g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 21.666666666666668% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 21.7% |
| Saturated Fat Value | 2.6g |
| Score | -2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 13g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 13g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Coop Gelato Nocciola (Similarity score: 20.97)
- Luna Rossa Bake Shop Delicious Italian Cookies (Similarity score: 21.14)
- Éclair Au Chocolat (Similarity score: 22.89)
- Terrasana Pain Germé Seigle (Similarity score: 23.75)
- Grafschafter Sonneblumenvollkornbrot (Similarity score: 24.06)
- Tempeh Five Grain (Similarity score: 24.64)
- U Bonbons À La Réglisse Sans Sucre Stevia (Similarity score: 24.67)
- El Almendro Turron Creamy Almond Snack Pack (Similarity score: 25.21)
- Delhaize Margarine Light 25% Mg 250 Gr (Similarity score: 25.23)
- Mivolis,dm Halsbonbons: Atemfrei (Similarity score: 25.31)
- Bio Tempeh (Similarity score: 25.52)
- Les Belles Récoltes De Charlevoix Granola Érable Et Lin (Similarity score: 26.17)
- Nutri Leche (Similarity score: 26.82)
- Vitelma Vitelma Light Smeren À Tartiner (Similarity score: 27.68)
- Butella Buttella Light Plus (Similarity score: 28.01)
Ingredients List
- Rice Flour
- Brown Sugar
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)