Cofféa Gouttes de Meringue aux Pépites d'Érable
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1212kj (290 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1212kj (290 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.1g |
| Saturated Fat | 0.005g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 1% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 1% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 13 |
| Sodium | 48mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 48mg |
| Sugars | 68g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 68g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Miel De Caña De Azúcar (Similarity score: 7.88)
- Lyle,tate And Lyle,abram Lyle & Sons Black Treacle (Similarity score: 8.48)
- Deco Uva Sultanina (Similarity score: 17.23)
- Royal Snacks Royal Snacks, Apple Rings (Similarity score: 21.52)
- Royal Snacks Royal Snacks, Apple Rings (Similarity score: 21.52)
- Gelée De Piments D'espelette (Similarity score: 21.99)
- Keeler & Dunkel Inc Granlund's, Handmade Gummi Bears Candies (Similarity score: 22.46)
- Spaans Cookie Company Inc Spaans, Spiced Cocoa And Marshmallow Meringue Cookies (Similarity score: 22.92)
- Spaans Cookie Company Inc Meringue Cookies (Similarity score: 22.92)
- Spaans Cookie Company Spaans, Meringue Cookies, Vanilla Bouquet (Similarity score: 22.92)
- Meringue Cookies (Similarity score: 22.92)
- Spaans Cookie Company Inc Spaans, Meringue Cookies, Lemon (Similarity score: 22.92)
- Spaans Cookie Company Spaas, Meringue Cookies, Vanilla Carnival (Similarity score: 22.92)
- Spaans Cookie Company Inc Spaans, Meringue Cookies, Peppermint (Similarity score: 22.92)
- Spaans Cookie Company Inc Spaans, Meringue Cookies, Raspberry (Similarity score: 22.92)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)