Denner Pizza Prosciutto
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 883kj (212 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 883kj (212 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 12g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -3 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Seviroli Foods Mezzi Rigatoni (Similarity score: 8.83)
- Thai Riz (Similarity score: 8.88)
- Maltagliati Maltagliati Linguine (Similarity score: 9.64)
- Moulin De Severy Moutarde No 44 Au Piment D'espelette (Similarity score: 11.24)
- André Krief Saucisses De Volaille L (Similarity score: 11.51)
- Berber Food Manufacturing Inc Organic Corn Tortillas (Similarity score: 11.64)
- Zwanenberg,zwan Zwan Chicken Luncheon Meat (Similarity score: 12.29)
- El Charro Mexican Style Corn Tortialls (Similarity score: 13.42)
- Food Directions Inc Brown Rice Pasta, Penne (Similarity score: 13.53)
- Nature's Garden Sugarless Gummy Bears (Similarity score: 13.92)
- Radiatori Pasta (Similarity score: 14.18)
- Gentile Linguine (Similarity score: 14.56)
- Milagro Tortilla Products El Milagro Corn Tortillas (Similarity score: 14.65)
- Flour City Pasta Habanero Fettuccine Pasta (Similarity score: 17.25)
- Boulettes De Sardines À La Sauce Tomate (Similarity score: 17.89)