Dessert a la cuillere banane coco
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 866kj (207 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 866kj (207 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.6g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.6g |
| Saturated Fat | 7.4g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 87.05882352941177% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 87.1% |
| Saturated Fat Value | 7.4g |
| Score | 13 |
| Sodium | 24mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 24mg |
| Sugars | 22.3g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 22.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gelatelli Banana Split (Similarity score: 12.16)
- Dulce De Leche Italian Gelato, Dulce De Leche (Similarity score: 15.20)
- L'angélys Sorbet Plein Fruit (Similarity score: 17.19)
- Gelato D'italia Gelato D'italia Coupes Glacees Fragola (Similarity score: 18.11)
- Leader Price Glace Caramel & Sauce Caramel Au Beurre Salé (Similarity score: 19.73)
- Ja! Bourbon Vanilleeis (Similarity score: 19.78)
- Nestlé Extreme Citron Framboise (Similarity score: 20.64)
- Gelatelli Gelatell (Similarity score: 21.29)
- Italgelato Vanilla Chocolate (Similarity score: 21.46)
- Cora Dessert Glacé Parfum Fraise (Similarity score: 21.59)
- Grandessa,aldi Bourbon Vanille (Similarity score: 21.64)
- Kioene Gemalto Alla Vaniglia (Similarity score: 21.94)
- Mucci 4 Coupes Glacées Fraise & Parfum Vanille (Similarity score: 22.10)
- Auchan Crème Glacée Triple Chocolats (Similarity score: 22.29)
- Much Moore French Vanilla Ice Cream (Similarity score: 22.41)