El Corte Inglés Ciruelas pasas sin hueso
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 925kj (222 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 925kj (222 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 85 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 5 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 85 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 6 |
| Proteins | 1.8g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 1.8g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 14.285714285714288% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 14.3% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 3 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 35g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 35g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- El Corte Inglés Ciruelas Pasas Con Hueso (Similarity score: 0.00)
- Ciruelas Sin Hueso (Similarity score: 0.00)
- El Corte Inglés Ciruelas Pasas Sin Hueso (Similarity score: 0.00)
- Ciruela Sin Hueso (Similarity score: 0.00)
- Ciruelas Pasas Sin Hueso (Similarity score: 0.28)
- Leika Ciruelas Con Hueso (Similarity score: 0.28)
- Ciruelas Sin Hueso (Similarity score: 0.28)
- Trader Joe's Californische Trockenpflaumen (Similarity score: 8.26)
- Jeden Tag Trockenpflaumen (Similarity score: 10.01)
- Carrefour Ciruela Deshuesada (Similarity score: 17.07)
- Seeberger Soft Pflaumen (Similarity score: 18.22)
- Abricots Sec Moelleux (Similarity score: 19.01)
- Abricots Séchés (Similarity score: 19.62)
- Abricots Secs (Similarity score: 20.31)
- La Vie Claire Abricots Moelleux (Similarity score: 22.12)