El Corte Inglés Crema balsámica fruta de la pasión
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 879kj (211 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 879kj (211 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.9g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.9g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 12 |
| Sodium | 36mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 36mg |
| Sugars | 50g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 50g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gocce Crema Di Balsamico (Similarity score: 0.04)
- Crema Di Balsamico Al Tartufo Leonardi 210 Gr (Similarity score: 0.04)
- Leonardi Crème De Balsamique À La Cerise (Similarity score: 0.04)
- Kaufland Himmlisch Fein (Similarity score: 12.66)
- Mengazzoli Crema Di Balsamico (Similarity score: 12.86)
- Sapori Di Stagione (Similarity score: 13.23)
- Sapori Di Stagione (Similarity score: 13.23)
- Conad Crema All' " (Similarity score: 14.72)
- Despar Marmellata Di Limoni (Similarity score: 17.96)
- Harmons Inc Gummi Awesome Blossoms (Similarity score: 18.37)
- Crème De Vinaigre De Muscat (Similarity score: 18.89)
- Sirop D'érable Pur (Similarity score: 22.66)
- Lupita's Tamarindo (Similarity score: 22.70)
- Bernard Sirop D’erable (Similarity score: 22.71)
- Crema All Aceto Balsamico Di Modena Igp (Similarity score: 23.09)