El Corte Inglés Uvas pasas Thompson
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1172kj (281 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1172kj (281 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.1g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 13 |
| Sodium | 12mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 12mg |
| Sugars | 61g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 61g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Sirop Parfum Citron L'abeille (Similarity score: 15.51)
- Gelée À La Purée De Piment D'espelette (Similarity score: 16.57)
- Albert Ménès Marmelade De Clémentine Corse En Tranches (Similarity score: 18.94)
- Bakalland Śliwki Suszone Bez Pestek (Similarity score: 20.21)
- Turkish Delight Sultan With Pistachio (Similarity score: 20.54)
- Duchy Originals From Waitrose, Waitrose, Duchy Organic Organic Seville Orange Marmalade Thick Cut (Similarity score: 21.08)
- Crème De Marron (Similarity score: 21.94)
- Crème De Châtaigne Orange (Similarity score: 22.63)
- Duchy Originals From Waitrose,waitrose, Duchy Organic Duchy Organic Seville Orange Marmalade Fine Cut (Similarity score: 24.23)
- Philia Pate De Dattes (Similarity score: 26.40)
- Hiper Dino Datiles (Similarity score: 26.45)
- Cappello Latte Di Mandorla (Similarity score: 27.65)
- La Alpujarra (Similarity score: 27.96)
- Mein Fest Feigen Senf Sauce (Similarity score: 28.33)
- Gommes Reglisses Miel (Similarity score: 28.70)