el granero integral Filetes de atún en aceite de oliva virgen extra ecológico
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 900kj (216 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 900kj (216 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 25.5g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 25.5g |
| Saturated Fat | 1.9g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 15.079365079365079% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 15.1% |
| Saturated Fat Value | 1.9g |
| Score | -1 |
| Sodium | 160mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 160mg |
| Sugars | 0.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Bonito Del Norte (Similarity score: 9.21)
- Lerøy Lohi Japanilaisella Glaze Kastikkeella (Similarity score: 14.48)
- Picard Aiguillettes De Merlu Blanc Du Cap Panées Sans Gluten (Similarity score: 22.94)
- Bigard Carpaccio Huile D'olive Citronnée & Basilic Avec Parmesan (Similarity score: 23.22)
- Prix Gagnant !,dlp (distribution Leader Price),groupe Casino Filets De Maquereaux (sauce Moutarde De Dijon) (Similarity score: 23.96)
- Vegetalia Vegeburguer De Tofu Y Espinas (Similarity score: 24.21)
- Terrine De Campagne (Similarity score: 27.02)
- Harmonica Хумус Класически (Similarity score: 27.62)
- Filets De Thon À L'huile D'olive (Similarity score: 28.28)
- Filets De Thon À L'huile D'olive Espagnol (Similarity score: 28.30)
- Campeador Filetes De Atun En Aceite De Oliva (Similarity score: 28.30)
- Iglo Captain's Classics Filets De Cabillaud Panés (Similarity score: 28.30)
- Campeador Filetes De Atún En Aceite De Oliva (Similarity score: 28.32)
- Findus Filets Panés De Cabillaud Msc (Similarity score: 28.79)
- Vegeburger Tofu & Espinagas (Similarity score: 29.57)