Everyday Everyday 4 Vruchten 4 Fruits Jam
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1029kj (246 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1029kj (246 calories/kcal) |
| Fiber | 1.1 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 0.10000000149012g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20.000000298024002% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 12 |
| Sodium | 3.99999991059304mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4mg |
| Sugars | 47g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 47g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Le Mas De L'armandine Creme De Marron Vanillee (Similarity score: 4.69)
- Maison Cappaccini Confiture Châtaigne (Similarity score: 5.37)
- Charles Antona Crème Bio De Corse Chataigne (Similarity score: 8.13)
- Confiture Bonne Maman Chataigne (Similarity score: 8.35)
- Confiture Bonne Maman Chataigne (Similarity score: 9.07)
- Maison Cappaccini Confiture De Châtaignes (Similarity score: 12.97)
- Verfeuille Bio Confiture Artisanale De Châtaigne (Similarity score: 13.96)
- Bonne Maman Châtaigne À La Vanille (Similarity score: 15.27)
- Prosain Marmelade Orange (Similarity score: 15.73)
- Tamara Confitura Extra De Fresa (Similarity score: 16.41)
- Boite 4 4 Creme De Marrons Ouverture Facile Minerve (Similarity score: 19.43)
- Confiture Extra Châtaignes (Similarity score: 21.07)
- Tamara Confiture Extra Abricot (Similarity score: 21.34)
- Albert Ménès Marmelade D'orange Douce Écorces Fines (Similarity score: 22.14)
- Bamboo Garden Mirin Reiswein Würze (Similarity score: 22.83)