Gnocchi di patate
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 975kj (234 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 975kj (234 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 5.9400000572205g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.94g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Farine De Blé Khorasan Germé (Similarity score: 6.85)
- Crai Caramelle Alle Erbe (Similarity score: 9.93)
- Salbei Bonbons (Similarity score: 9.93)
- Min't Bonbons Menthe (Similarity score: 9.93)
- Daiei Trading Candy (Similarity score: 9.93)
- Wick Wick Blau Ohne Zucker Vapoplus Menthol (72 G) (Similarity score: 9.93)
- Ice Storm Mentol Ice Storm (Similarity score: 9.93)
- Wick Wick Atemfrei Vapoplus Menthol Zuckerfrei Box (Similarity score: 9.93)
- Kiss Cool Le Bonbon Double Effet Parfum Citron Sans Sucres (Similarity score: 9.93)
- Bonbons Cbd Cassis (Similarity score: 9.93)
- El Corte Inglés Caramelos Duros De Eucalipto Sin Azúcar Y Sin Gluten (Similarity score: 9.93)
- El Corte Inglés Caramelos Duros De Miel Y Limón Sin Azúcar (Similarity score: 9.93)
- Wick Atemfrei Hustenbonbons Mit Eukalyptus (Similarity score: 9.93)
- Alina Healthcare Products Llc The Clean Teeth Pops (Similarity score: 9.93)
- Holunderblüten Bonbons (Similarity score: 9.93)