Goshua La Crema Catalana
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1222kj (293 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1222kj (293 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.5g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.5g |
| Saturated Fat | 14g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 63.63636363636363% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 63.6% |
| Saturated Fat Value | 14g |
| Score | 16 |
| Sodium | 52.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 52mg |
| Sugars | 15g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 15g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Crème Brulée (Similarity score: 0.00)
- Homemade Ice Cream Bar (Similarity score: 12.97)
- Mousse Au Chocolat (Similarity score: 16.41)
- Aldi Creme Brûlée (Similarity score: 16.52)
- Dianne's Fine Desserts Inc 3" Lemon Drop (Similarity score: 16.62)
- L'artisan Givré Creme Glacée Tarte Au Chocolat (Similarity score: 16.68)
- Alnatura Sandwich Classic Eis (Similarity score: 17.29)
- Peanutbutter & Cookies Eis (Similarity score: 17.39)
- Chocolate Chip Ice Cream (Similarity score: 17.93)
- Belle France Bâtonnets Chocolat (Similarity score: 18.08)
- Sainsbury's, Sainsburys, By Sainsbury's Milk Chocolate Indulgence (Similarity score: 18.90)
- Magnolia Ice Cream (Similarity score: 19.10)
- Bonne Maman Chocolate Mousse (Similarity score: 19.74)
- Meggle Habtejszín Lactose Free (Similarity score: 19.90)
- Talenti Talenti, Gelato Pop, Black Raspberry (Similarity score: 20.26)