ICA ICA Plättar
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 850kj (204 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 850kj (204 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 6.6g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.6g |
| Saturated Fat | 0.8g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 10.958904109589042% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 11% |
| Saturated Fat Value | 0.8g |
| Score | -1 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Belvitalu Moelleux Au Chocolat🍫 Noisette🥜 (Similarity score: 16.44)
- Delhaize Soupe De Lentille (Similarity score: 19.60)
- Grotto Rostlinný Sendvič (Similarity score: 23.87)
- Enbio Ravioli Relleno De Setas (Similarity score: 24.87)
- Tous Les Jours Croquettes De Poisson Ail Et Fines Herbes (Similarity score: 24.94)
- Delhaize Salad South American Style (Similarity score: 25.05)
- Mini Fish Burger Al Salmone (Similarity score: 25.19)
- Sweet Earth Santa Fe Veggie Burger (Similarity score: 25.44)
- Ashfield Farm Garlic And Herb Pork Schnitzel (Similarity score: 25.98)
- Nems Aux Légumes (Similarity score: 26.28)
- Brake Queue De Crevette Torpedo Panée (Similarity score: 26.40)
- Red Quinoa (Similarity score: 26.46)
- Coles Coles Hommus Dip (Similarity score: 26.61)
- Eden Gourmet Coleslaw (Similarity score: 27.95)
- Weis Classic Pizza Crust (Similarity score: 28.49)
Ingredients List
- Milk
- Wheat Flour
- Egg
- Rapeseed Oil
- Salt
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)