La Ferme de Viltain Gelee de pommes
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1021kj (245 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1021kj (245 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 0.3g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 60% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 60% |
| Saturated Fat Value | 0.3g |
| Score | 13 |
| Sodium | 4mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4mg |
| Sugars | 61g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 61g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Erdbeer Maracuja Konfitüre (Similarity score: 20.10)
- Monin La Sauce De Monin Caramel Apple Sauce (Similarity score: 26.38)
- Paquito Marmelade (Similarity score: 30.17)
- L Essentiel De L Afrique Confiture De Fleurs D'hibiscus (Similarity score: 31.98)
- Carmel Du Havre Gelée Extra Groseille (Similarity score: 33.48)
- Maribel Orangen Marmelade (Similarity score: 38.93)
- Landliebe Fruchtcreme Himbeeren (Similarity score: 40.78)
- Les Douceurs De Sandrine Creme De Marrons (Similarity score: 42.78)
- Rager Descours Creme De Marron (Similarity score: 44.85)
- Landliebe Himbeer Konfitüre (Similarity score: 45.95)
- Vitaminka Miješana Marmelada (Similarity score: 46.31)
- Le Comptoir De Mathilde Canelé A L'armagnac (Similarity score: 46.64)
- Infusion En Gelée Aloé Vera (Similarity score: 47.16)
- U Marmelade D'orange (Similarity score: 49.23)
- The Ranch Smokehouse Jack Daniel's Whiskey Bbq Sauce (Similarity score: 49.29)