Lidl Pavés de saumon ASC
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 937kj (224 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 937kj (224 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 20g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 20g |
| Saturated Fat | 2.2g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 13.750000000000002% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 13.8% |
| Saturated Fat Value | 2.2g |
| Score | -1 |
| Sodium | 36mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 36mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Lidl Pavés De Saumon Asc (Similarity score: 0.00)
- Filet De Saumon Asc (Similarity score: 0.00)
- Filet De Saumon (Similarity score: 0.00)
- Filet De Saumon Asc (Similarity score: 0.00)
- Filet De Saumon (Similarity score: 5.66)
- Filet De Saumon Asc (Similarity score: 5.66)
- La Sirena Lomos De Salmón (Similarity score: 5.74)
- Monoprix Saumon (salmo Salar) (Similarity score: 7.07)
- Salmone Norvegese (Similarity score: 9.18)
- Saumon Atjantique (Similarity score: 9.18)
- Filets De Saumon Atlantique (Similarity score: 9.18)
- Salmó Norueg (Similarity score: 9.18)
- Pirkka Lohifileepala (Similarity score: 11.59)
- Fiskemannen Fiskemannens Laksefilet I Biter (Similarity score: 11.59)
- La Sirena Lomos De Salmón (Similarity score: 12.34)