Lidl Tiramisù al limone
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1063kj (255 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1063kj (255 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 5g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5g |
| Saturated Fat | 5.5g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 67.07317073170732% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 67.1% |
| Saturated Fat Value | 5.5g |
| Score | 12 |
| Sodium | 60mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 60mg |
| Sugars | 19g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 19g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Super Store Industries Premium Ice Cream (Similarity score: 8.72)
- Mint Ice Cream (Similarity score: 12.29)
- Magnum Magnum Glace Bâtonnet Chocolat Blanc & Cookies 4x90ml (Similarity score: 12.44)
- Archer Farms Pistachio Gelato (Similarity score: 12.57)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 12.99)
- Country Dairy Premium Ice Cream (Similarity score: 13.19)
- Häagen Dazs Mini Cups Fruit Collection (Similarity score: 13.33)
- Panna Cotta Al Caramello (Similarity score: 13.49)
- Mint Chocolate Chip Premium Ice Cream, Mint Chocolate Chip (Similarity score: 13.51)
- Picard Citron Meringue Buche Patissiere (Similarity score: 13.87)
- Chocolate Chip Cookie Dough Vanilla With Cookie Dough Pieces And Chocolate Chunks Ice Cream, Chocolate Chip Cookie Dough (Similarity score: 14.06)
- Häagen Dazs Passion Noix De Coco (Similarity score: 14.34)
- Straus Family Creamery Ice Cream (Similarity score: 14.90)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 15.22)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 15.22)