Llet Nostra Els músics
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1035kj (248 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1035kj (248 calories/kcal) |
| Fiber | 1.8 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 9.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.2g |
| Saturated Fat | 6.9g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 37.096774193548384% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 37.1% |
| Saturated Fat Value | 6.9g |
| Score | 10 |
| Sodium | 32mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 32mg |
| Sugars | 9.7g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 9.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Glace De La Ferme Glace À La Pistache (Similarity score: 24.04)
- Leader Price Haché Pur Boeuf (Similarity score: 24.59)
- Short Cake With Jelly, Cram And Fruit (Similarity score: 26.55)
- Gold Go Chocolate Protein Bar (Similarity score: 27.72)
- L'étal Du Boucher Viande Hachée Pur Bœuf (Similarity score: 27.72)
- Boneless Alpine King Salmon Portions (Similarity score: 27.73)
- Grandessa Mucci Selektion Premium Walnuss (Similarity score: 27.98)
- Lucky Food Wan Tan Nudeln (Similarity score: 28.15)
- Margarine Margarine Allégée (Similarity score: 28.22)
- Crème Glacée Praliné Nuciola (Similarity score: 28.24)
- Mars Mem's (Similarity score: 29.61)
- Moncussi Helado De Praliné De Avellana (Similarity score: 30.47)
- Farline Sweetsin Farline Sweetsin (Similarity score: 31.11)
- Creme D'or Les Trois Noix (Similarity score: 31.25)
- U, U Saveurs Bûche Glacée Saveur Vanille, Noisette, Confiture De Lait (Similarity score: 31.35)
Ingredients List
- Almond
- Hazelnut
- Flower Honey
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)