Nectar de fruit pêche de vigne
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1000kj (240 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 10 |
| Energy Value | 1000kj (240 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | Yes |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.2g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.2g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 17 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 9.9g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 9.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Gelée De Pommes (Similarity score: 21.43)
- Susanita Maíz Soplado (Similarity score: 23.84)
- Nutricia Fortimel (Similarity score: 26.09)
- Kentucky Proud Cranberry Orange (Similarity score: 26.49)
- Halter Bonbon Sans Sucres Berry Mix (Similarity score: 27.38)
- Halter Bonbons (Similarity score: 27.38)
- Halter Bonbon Halter Sans Sucre Cola (Similarity score: 27.38)
- Larry's Bonbons (Similarity score: 27.38)
- Halter Blackcurrant Bonbons (Similarity score: 27.38)
- Halter Orange Bonbons (Similarity score: 27.39)
- Halter Bonbon Halter Sans Sucre Fraise (Similarity score: 27.39)
- Mini Turkish Delight (Similarity score: 27.44)
- Vivil Bonbons Goût Fruits Des Bois (Similarity score: 27.46)
- Vivil Waldfrucht Multivitamin Bonbons (Similarity score: 27.46)
- Hiker's Mint (Similarity score: 27.73)