olma bílý jogurtový nápoj
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1054kj (252 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1054kj (252 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 3.2g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.2g |
| Saturated Fat | 2.1g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 60% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 60% |
| Saturated Fat Value | 2.1g |
| Score | 4 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Danone Kefir Arandanos (Similarity score: 4.52)
- Otantic Crème Glacée Chocolat (Similarity score: 19.89)
- Gastro Buttermilch Dessert (Similarity score: 20.08)
- Auchan Bífidus (Similarity score: 21.07)
- Gâteau Tout Choco (Similarity score: 23.87)
- Lucky Food Wan Tan Nudeln (Similarity score: 24.76)
- Valflora Halbrahm (Similarity score: 25.28)
- Mevgal Griechisches Naturjoghurt 10% (Similarity score: 25.58)
- Avonmore Sour Cream (Similarity score: 26.17)
- Dr Oetker Tortencreme Erdbeer Sahne (Similarity score: 26.41)
- Milfina Demi Crème (Similarity score: 26.58)
- Lala Crema (Similarity score: 27.59)
- Lala Crema Deslactosada (Similarity score: 27.59)
- Lala Crema Lala (Similarity score: 27.59)
- Coop Demi Crème Pour Sauces (Similarity score: 27.86)
Ingredients List
- Milk
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)