Pastai, Pastai in Brianza Tagliolini au myrtilles
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1138kj (272 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1138kj (272 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 9.9g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.9g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 11.111111111111112% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 11.1% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | -1 |
| Sodium | 128mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 128mg |
| Sugars | 2.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Trofie Di Sori (Similarity score: 11.86)
- Immune Booster Salad (Similarity score: 16.14)
- Pizza Margherita (Similarity score: 16.78)
- La Belle Iloise Emietté De Sardine Citron, Olives Et Amandes (Similarity score: 19.12)
- La Belle Iloise Emietté De Sardine Citron, Olives Et Amandes (Similarity score: 19.12)
- Bimbo Bimbollos (Similarity score: 22.39)
- Hacendado Café Soluble Descafeinado (Similarity score: 28.07)
- Blueberry Muffin (Similarity score: 30.31)
- Boule De Campagne (Similarity score: 31.56)
- Broceliande Crêpes Au Froment Sucrées Bio (Similarity score: 32.71)
- La Crêpe De Brocéliande 4 Crêpes De Froment Biologiques En Barquette (Similarity score: 32.71)
- La Crêpe De Brocéliande Crepes Bio (Similarity score: 32.73)
- Salade De Surimi Et De Crabe (Similarity score: 33.14)
- Coles Veal Tortellini (Similarity score: 33.75)
- Casino Filets De Maquereaux Grillés Aux Herbes (Similarity score: 33.84)