Pastificio Groppi Pissarei Piacentini
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1004kj (240 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 1004kj (240 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.35g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.35g |
| Saturated Fat | 0.14g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 38.88888888888889% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 38.9% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 0 |
| Sodium | 260mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 260mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Nuovo Pasta Pierogi (Similarity score: 8.83)
- Happy Buddha Sui Mai Dumpling (prawn) 20 Pieces (Similarity score: 16.20)
- Crous Resto' Salade Andalouse (Similarity score: 17.73)
- Perfect Pasta Cheese Ravioli (Similarity score: 19.91)
- Tamales (Similarity score: 20.85)
- Casino Bio, Casino Ravioli Ricotta Épinard Bio (Similarity score: 22.61)
- Peijnenburg Ontbijtkoek (Similarity score: 23.41)
- Aldi Cheese And Tomato Pizza (Similarity score: 23.54)
- Evol, Pinnacle Foods Group Llc Evol, Quesadillas, Fire Grilled Steak, Fire Grilled Steak (Similarity score: 24.89)
- Cheese Ravioli (Similarity score: 26.45)
- Cheese Ravioli (Similarity score: 26.45)
- Boucherie Saint Clément Boulettes De Boeuf Nature (Similarity score: 26.90)
- Socopa Boulette De Boeuf Nature (Similarity score: 26.90)
- Sainsbury's Chicken & Gravy Shortcrust Pastry Pie (Similarity score: 26.96)
- Keto Pint Keto, Peanut Butter Cup Ice Cream (Similarity score: 27.20)