Paté de hígado de cerdo ibérico
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1063kj (255 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1063kj (255 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 12.7g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12.7g |
| Saturated Fat | 8.9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 42.18009478672985% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 42.2% |
| Saturated Fat Value | 8.9g |
| Score | 14 |
| Sodium | 279.99999999999994mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 280mg |
| Sugars | 1.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Delhaize Quiche Lorraine (Similarity score: 13.32)
- Terrine De Lapin Aux Noix (Similarity score: 15.29)
- U Viande Hachée Bolognaise, 20% Mat Gr (Similarity score: 16.07)
- Golden Bake 9 Mini Vegan Jambons (Similarity score: 18.45)
- Sainsbury's Steak & Gravy Puff Pastry Pie (Similarity score: 18.78)
- Chef Select, Lidl Chef Select Steak & Gravy Family Pie (Similarity score: 19.24)
- Rustadou Quiche Saumon Épinard (Similarity score: 19.83)
- Hearty Foods Co Thin And Crispy Cheese And Tomato Pizza (Similarity score: 23.13)
- Picard Canette Farcie Aux Cèpes Et À L’armagnac (Similarity score: 24.84)
- Cherry Pie (Similarity score: 25.04)
- Maître Coq Canette Farcie Écorces D'oranges Confites Marinées Au Cointreau (Similarity score: 25.36)
- Cherry Pie (Similarity score: 25.36)
- Beef Meatballs (Similarity score: 26.44)
- Issimo Ravioli Aux Truffes De Toscane (Similarity score: 26.55)
- L'étal Du Boucher Beef Burgers (Similarity score: 27.12)