Penny Plein Sud
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1071kj (256 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 10 |
| Energy Value | 1071kj (256 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | Yes |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 20 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 20 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 64g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 64g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Mermelada Extra De Frutos Del Bosque (Similarity score: 17.90)
- Albert Ménès Confit De Fleur De Violette (Similarity score: 18.27)
- Léonce Blanc Crème De Marrons Au Caramel (Similarity score: 19.63)
- Léonce Blanc,valade Crème De Marrons Sud Ouest (Similarity score: 19.98)
- Val De Vézère Crème De Marrons (Similarity score: 19.98)
- Valade Creme De Marrons (Similarity score: 20.77)
- Creme De Marron Vanillée (Similarity score: 20.77)
- Creme De Marron Vanille (Similarity score: 20.77)
- Leader Price Crème Marron Vanillée (Similarity score: 20.77)
- Douceur Du Verger,marque Repère Marmelade Orange (Similarity score: 21.31)
- Crème De Marrons Vanillée P&j 1 Kg, 1 Boîte (Similarity score: 21.84)
- Materne Gelei Van Aardbeien (Similarity score: 22.80)
- Vidal Gelee De Coing 320g (Similarity score: 23.17)
- Albert Ménès Confit De Pétales De Rose (Similarity score: 23.46)
- U Crème De Marrons Vanillée (Similarity score: 24.20)