Pharmind Ovocná tyčinka s klikvou a malinami
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1115kj (267 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1115kj (267 calories/kcal) |
| Fiber | 6.7 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 6.7 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 12 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 12 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 2.6g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.6g |
| Saturated Fat | 0.02g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 3.508771929824562% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 3.5% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 8 |
| Sodium | 76mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 76mg |
| Sugars | 56.2g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 56.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Carandini Balsamic Cream White Truffle Carandini (Similarity score: 19.99)
- Gia Russa, John Zidian Company Inc Balsamic Glaze (Similarity score: 22.91)
- A M Braswell Jr Food Co Inc Braswell's Select, Pumpkin Butter (Similarity score: 24.40)
- Braswell's Butter (Similarity score: 24.40)
- Carandini Crème À Base De Vinaigre Balsamique De Modène (Similarity score: 25.37)
- Carandini Crème De Vinaigre Balsamic De Moden (Similarity score: 25.56)
- Pumpkin Pie Snackable Marshmallows, Pumpkin Pie (Similarity score: 26.97)
- Chocolate Flavored Syrup (Similarity score: 32.53)
- Syrup (Similarity score: 33.93)
- Lunds & Byerlys, Lunds Inc Cranberry Bourbon Premium Pepper Jelly, Cranberry Bourbon (Similarity score: 35.49)
- De Smaak Van Limburg Peren Appelstroop (Similarity score: 37.05)
- Meijer, Meijer Inc Syrup, Chocolate (Similarity score: 37.65)
- Chocolate Flavored Syrup, Chocolate (Similarity score: 37.65)
- Clover Valley Chocolate Flavored Syrup (Similarity score: 37.65)
- Spartan Spartan, Syrup, Chocolate (Similarity score: 37.65)