Ricola Ricola Aktiv frei
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 987kj (236 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 987kj (236 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 2 |
| Sodium | 16mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 16mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ricola Ricola Active'air (Similarity score: 0.00)
- Ricola Activ'air (Similarity score: 1.41)
- Feel Free Bonbons Cranberry Sans Sucre (Similarity score: 8.12)
- Ricola Caramelle Svizzere Alle Erbe Aranciamenta (Similarity score: 9.06)
- Ricola Orange Menthe ( Sans Sucres ) (Similarity score: 9.06)
- Ricola Caramelos (Similarity score: 9.06)
- Ricola Orange Menthe Sans Sucres Avec Édulcorant Provenant De La Stévia (Similarity score: 9.08)
- Hacendado Caramelos Eucalipto Y Mentol 0% Azúcares (Similarity score: 9.11)
- Halls Caramelo Halls S Azucar Mentol (Similarity score: 11.31)
- Halls Original (Similarity score: 11.31)
- Eliges Caramelos De Regaliz Con Sabor A Menta (Similarity score: 12.67)
- Halls Original (Similarity score: 13.34)
- Ricola Bonbons Aux Plantes (Similarity score: 13.93)
- Shurfine Authentic White Corn Tortillas Thick Cut (Similarity score: 15.03)
- Ricola Rucola Alpen Salbei Zuckerfrei (Similarity score: 15.03)