Ricola St 70G Bonbon Eucalyptus Sans Sucre Ricola
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 983kj (235 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 983kj (235 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ricola Ricola Gletscherminze Zuckerfrei Box (Similarity score: 0.00)
- Ricola Ricola Erbe Balsamiche S Zu50g (Similarity score: 0.00)
- Ricola Ricola Menta Montana (Similarity score: 0.00)
- Ricola Ricola Eucalyptus (Similarity score: 0.00)
- Ricola Bonbons Suisses Aux Plantes (Similarity score: 0.00)
- Ricola Bonbon Suisse Menthe Pomme (Similarity score: 0.00)
- Ricola Bonbons Suisses Aux Plantes Menthe Des Glaciers (Similarity score: 0.00)
- Kraft Foods Kiss Cool Parfum Citron (Similarity score: 0.00)
- Ricola Kräuterbonbons Bonbons Aux Herbes (Similarity score: 0.00)
- Ricola Ricola 50g S S Menthol Offre Éco (Similarity score: 0.00)
- Ricola Ricola Cranberry 50g (Similarity score: 0.00)
- Ricola Ricola Eucalipto (Similarity score: 0.00)
- Ricola Ricola Orange Menthe (Similarity score: 0.00)
- Ricola Ricola Menthol (Similarity score: 0.00)
- Ricola Bonbons Suisses Aux Plantes (Similarity score: 0.00)
- Caramelle Menta (Similarity score: 0.00)