Rillettes de saumon à la ciboulettes
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 907kj (217 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 907kj (217 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 11.29g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 11.29g |
| Saturated Fat | 10.21g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 72.82453637660485% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 72.8% |
| Saturated Fat Value | 10.2g |
| Score | 14 |
| Sodium | 256mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 256mg |
| Sugars | 1.03g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Carrefour Bûche De Chèvre Frais (Similarity score: 12.61)
- Leclerc Chouquettes (Similarity score: 16.06)
- Le Ventoux Ventoux Geant De Provence (Similarity score: 18.17)
- Giovanni Rana Tagliatelle Frescos A La Carbonara (Similarity score: 23.18)
- La Mozzarella (Similarity score: 24.77)
- Yoder's Sour Cream With Chives (Similarity score: 27.69)
- Nos Régions Ont Du Talent,leclerc Quenelles Nature (Similarity score: 27.94)
- Coop Mozzarella Fior Di Latte (Similarity score: 28.06)
- Calzetti Crema Di Parmigiano Reggiano (Similarity score: 28.15)
- Rana, Giovanni Rana Tagliatelle Carbonara (Similarity score: 28.16)
- Fattorie Osella Linea Osella (Similarity score: 29.59)
- Spinach And Cheese Ravioli (Similarity score: 29.95)
- Cannellonis Ricotta Epinards (Similarity score: 30.06)
- Vallelata Mozzarella Fiordilatte (Similarity score: 30.86)
- Mozzarella (Similarity score: 31.45)