SARL batt chocolat Les Babas de Stanislas au limoncello
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1067kj (256 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1067kj (256 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1g |
| Saturated Fat | 1.1g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 68.75% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 68.8% |
| Saturated Fat Value | 1.1g |
| Score | 13 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 42.6g |
| Sugars Points | 9 |
| Sugars Value | 42.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Wao Wao Mochi Ice Cream Vanilla (Similarity score: 19.53)
- Labeyrie Omelette Norvegienne (Similarity score: 19.60)
- Hershey's Syrup Chocolate Flavor (Similarity score: 20.34)
- Chocolate Sundae Flavored Mochi With Vanilla Ice Cream And A Cherry Center Wrapped In Sweet, Pillowy Dough, Chocolate Sundae (Similarity score: 23.90)
- Chocolate Sundae Vanilla Bean Mochi Ice Cream With Cherry Center, Chocolate Sundae (Similarity score: 23.90)
- Sweet Mango Mochi Ice Cream, Sweet Mango (Similarity score: 23.90)
- Cookies & Cream Mochi Ice Cream, Cookies & Cream (Similarity score: 24.89)
- Mochi Premium Ice Cream, Gingerbread (Similarity score: 25.03)
- Bubbies Mochi Premium Ice Cream (Similarity score: 25.85)
- Hacendado TiramisĂș (Similarity score: 26.22)
- Ripe Strawberry Mochi Ice Cream, Ripe Strawberry (Similarity score: 26.40)
- Glace Collection Gourmande (Similarity score: 26.66)
- Waitrose Warming Stem Ginger Extra Fruity Preserve (Similarity score: 26.84)
- Green Tea Mochi Ice Cream, Green Tea (Similarity score: 26.98)
- Double Chocolate Mochi Ice Cream With Chocolaty Bits, Double Chocolate (Similarity score: 26.98)