SARL el-thika thika Haricots fort
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1117kj (267 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1117.0kj (267 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 20g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 20.0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0.0% |
| Saturated Fat Value | 0.0g |
| Score | -2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0.0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Rocamadour (Similarity score: 11.70)
- Escalope De Dinde Extra Fine (Similarity score: 12.73)
- Légumor,haudecoeur Maïs Pop Corn (Similarity score: 14.99)
- La Banderita Instant Corn Masa Flour (Similarity score: 15.77)
- Spaghetti (Similarity score: 16.55)
- Severino Homemade Pasta, Severino Pasta Mfg Severino Homemade Pasta, Gemelli Hand Packed Pasta Rustica (Similarity score: 18.34)
- Severino Homemade Pasta, Severino Pasta Mfg Severino Homemade Pasta, Ziti Pasta Rustica (Similarity score: 18.34)
- Severino Homemade Pasta, Severino Pasta Mfg Severino Homemade Pasta, Fusilli Tricolor Pasta Rustica (Similarity score: 18.34)
- Kids Cuts Dinosaur Pasta (Similarity score: 18.34)
- Sabarot Lentilles Corail (Similarity score: 18.60)
- Picon Fromage Fondu (Similarity score: 18.69)
- Vitakrone Salade De Thon Cocktail (Similarity score: 18.82)
- Bioagros Lentilles Noires Beluga (Similarity score: 19.00)
- Streit's Streit's, Passover Whole Wheat Matzos (Similarity score: 19.10)
- San Miguel Arroz Jasmine San Miguel (Similarity score: 19.40)