Saveurs attitudes Sirop d'Agave Bio
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1243kj (298 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1243kj (298 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 13 |
| Sodium | 20mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 20mg |
| Sugars | 69g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 69g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Sirop Agave (Similarity score: 0.00)
- Saveurs Attitudes Sirop D'agave Bio (Similarity score: 0.00)
- Sirop D'agave (Similarity score: 0.00)
- Saveurs Attitudes Sirop D'agave À La Chlorophyle (Similarity score: 6.32)
- Sirope De Agave (Similarity score: 7.07)
- Hawauuan Sun Guava Syrup (Similarity score: 8.67)
- Equilibra Sciroppo Di Agave (Similarity score: 11.97)
- Saveurs Attitudes Sirop D'agave Bio (Similarity score: 11.97)
- Saveurs Attitudes Sirop D'agave Bio 690g (Similarity score: 11.97)
- Eridania Sciroppo D'agave (Similarity score: 11.97)
- Duerr's Duerr's Fine Cut Sunny Seville Orange Marmalade 454g (Similarity score: 12.87)
- Duerr S,duerr's Orange Marmelade (Similarity score: 12.88)
- Zaira Sirop D’agave (Similarity score: 13.90)
- Ringling Bros And Barnum & Balley Neon Worms Candy (Similarity score: 15.20)
- Bio Organicmaribel Agaven Dicksaft (Similarity score: 16.97)