Saveurs de Fruits Gelee artisanale Groseilles
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1025kj (245 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1025kj (245 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.47g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.47g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 13 |
| Sodium | 4mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4mg |
| Sugars | 54.5g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 54.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Artisans Du Monde Confiture Extra Fruits De La Passion (Similarity score: 4.88)
- Sirop Barbe À Papa (Similarity score: 4.96)
- Sirop Saveur Barbe À Papa (Similarity score: 4.96)
- Le Temps Des Mets Les Sirops (Similarity score: 5.25)
- Marmellata Di Arance Amare Di Sicilia (Similarity score: 5.71)
- Fattoria Sicilsole Bio Bitterorangenmarmelade Aus Sizilien (Similarity score: 5.71)
- Marmellata Di Arance Amare Di Sicilia (Similarity score: 5.74)
- Cuor Di Sicilia Marmelade De Citron De Sicile Bio (Similarity score: 6.04)
- Sirop (Similarity score: 7.08)
- Biosicilia Marmellata Di Limoni Di Sicilia (Similarity score: 7.52)
- Marmelade De Citron (Similarity score: 7.52)
- Secrets D'energie Marmelade (Similarity score: 8.17)
- Sigma Crema Marroni (Similarity score: 8.28)
- Crai Crema Di Marroni Alla Vaniglia (Similarity score: 8.28)
- Il Viaggiator Goloso Marmellata Di Arancia Rossa Di Sicilia I G P (Similarity score: 8.83)