Thiriet Mini crêpes bio
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1067kj (256 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1067kj (256 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.3000001907349g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.3g |
| Saturated Fat | 1.6000000238419g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 14.545454762199093% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 14.5% |
| Saturated Fat Value | 1.6g |
| Score | 1 |
| Sodium | 51.999998092652mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 52mg |
| Sugars | 7.9000000953674g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 7.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Barista Oat (Similarity score: 20.29)
- Bio Sonne Dulano Lyoner Mit Champignons (Similarity score: 22.03)
- Hacendado Salvado Trigo Integral (Similarity score: 22.12)
- Lachsfilet Mit Haut (Similarity score: 22.43)
- Plant Kitchen Golden Syrup Porridge (Similarity score: 22.52)
- Hacendado Hummus De Aguacate (Similarity score: 22.58)
- Findus Frites Crousti' Expresse L'allumette (Similarity score: 22.63)
- Tortellini Freschi Alla Carne (Similarity score: 23.26)
- Rice Dream,dream & Joya Almond Hazelnut Amande Noisette (Similarity score: 23.29)
- Moma Oat Barista Edition Unsweetened (Similarity score: 24.43)
- Findus Mikrofädiga Pommes Frites (Similarity score: 25.08)
- Findus Crousti' Express Long Frites (Similarity score: 26.19)
- Findus Frites Crousti' Express La Classique (Similarity score: 26.99)
- Almond Choc Protein Cookie (Similarity score: 27.04)
- Leader Price Fruit De Palme Sirop Tranche 565g (Similarity score: 27.09)