Wieluń Mój Ulubiony
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1127kj (270 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1127kj (270 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6g |
| Saturated Fat | 18g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 69.23076923076923% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 69.2% |
| Saturated Fat Value | 18g |
| Score | 14 |
| Sodium | 96mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 96mg |
| Sugars | 3.7g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Eliges Cono De Vainilla Y Chocolate (Similarity score: 21.77)
- Breyers, Unilever Carb Smart Ice Cream Bars (Similarity score: 22.13)
- Alteza Helado Sin Azucares Añadidos (Similarity score: 23.04)
- Mexican Style Sour Cream, Mexican Style (Similarity score: 24.64)
- Bio Village,marque Repère Profiteroles Sauce Chocolat (Similarity score: 26.65)
- H T Traders Mini Chocolate Covered, Eclairs (Similarity score: 27.61)
- Well&active Joghurt Et Frucht (Similarity score: 28.45)
- Transgourmet Mozzarella Di Bufala (Similarity score: 29.50)
- Profiterolles (Similarity score: 30.30)
- Fiorello's Artisan Gelato (Similarity score: 30.50)
- Thé Au Lait Saveur Fraise (Similarity score: 30.73)
- La Fattoria Mozzarella Di Bufala Campana (Similarity score: 31.20)
- Bonneterre Mousse Au Chocolat (Similarity score: 31.39)
- Tarta De Queso (Similarity score: 31.48)
- U Saveurs, U Profiteroles Saveurs (Similarity score: 31.53)