Zona Zana Suspiros de salvado y trigo
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 904kj (217 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 904kj (217 calories/kcal) |
| Fiber | 1 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 3.6g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.6g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -1 |
| Sodium | 5mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 5mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ocean's Halo Boxes Of Rice Noodle (Similarity score: 9.31)
- Spaghetti Di Riso (Similarity score: 9.40)
- Casino Riz Basmati (Similarity score: 9.51)
- Panificio Toscano Pane Cotto A Legna (Similarity score: 9.69)
- Naturpan Pan Gris De Centeno Cortado (Similarity score: 10.44)
- Coucous (Similarity score: 11.14)
- Crema De Pedro Ximenez (Similarity score: 11.39)
- Fargo Pan Integral Con Zanahoria (Similarity score: 11.41)
- Artiach Ice Cubes Gum, Tropical Freeze (Similarity score: 11.57)
- Le Choix Du Président Samosas Aux Légumes (Similarity score: 12.86)
- Icebreakers, Ice Cubes, Wintergreen (Similarity score: 13.19)
- Ice Breakers Ice Breakers Ice Cubes Sugar Free Gum Raspberry Sorbet 40 Ct (Similarity score: 13.19)
- Ice Breakers Ice Cubes Sugar Free Gum (Similarity score: 13.19)
- Ice Cubes (Similarity score: 13.19)
- Ice Breakers,the Hershey Ice Breakers Ice Cubes Snow Cone (Similarity score: 13.19)
Ingredients List
- Sugar
- Wheat Bran
- Flavouring
- E955
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)