ZPM Mlecz, Lacpol, Hula Krasula Ser twarogowy śmietankowy mielony
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 820kj (196 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 820.0kj (196 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | Yes |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 11g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 11.0g |
| Saturated Fat | 9.1g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 58.70967741935483% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 58.7% |
| Saturated Fat Value | 9.1g |
| Score | 6 |
| Sodium | 40.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40.0mg |
| Sugars | 3.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- M Classic Rahmquark (Similarity score: 14.33)
- Elle&vire,savencia La Crème Légère & Ail Confit Infusé (Similarity score: 15.70)
- Carrefour Crème Légère Semi Epaisse (Similarity score: 20.00)
- Bridélice Crème Légère Semi Epaisse 18% Mg (Similarity score: 20.29)
- Crème Uht Se 18% 3x20cl (Similarity score: 20.95)
- Délisse,marque Repère Crème Légère Uht 18% Semi Épaisse (Similarity score: 21.14)
- Puleva Nata (Similarity score: 22.35)
- Ayala Nata (Similarity score: 22.35)
- Alteza Nata (Similarity score: 22.35)
- Coviran Nata Para Cocinar (Similarity score: 22.35)
- Spar Nata Ligera Para Cocinar (Similarity score: 22.35)
- Nata Especial Cocina (Similarity score: 22.35)
- Auchan Nata Uht Ligera Para Cocinar (Similarity score: 22.35)
- Bonpreu Nata Líquida Per Cuinar (Similarity score: 22.35)
- Président President Special Cuisine Cooking Pro (Similarity score: 22.50)
Ingredients List
- Pasteurised Milk
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)