marmellata di arance
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 983kj (235 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 983kj (235 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.2g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.2g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 12 |
| Sodium | 12mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 12mg |
| Sugars | 52g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 52g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Crema Di Marroni (Similarity score: 7.14)
- De Nigris Glazé Classic Original (Similarity score: 8.56)
- Migross Glassa All Aceto Balsamico Di Modena (Similarity score: 8.56)
- De Nigris Creme Balsamic 225ml (Similarity score: 8.56)
- Marmelade D'orange Saveurs Pain D'epices (Similarity score: 11.40)
- Jala Jala Jala Jala, Jalapeno Jelly (Similarity score: 11.62)
- Schwartau Schwartau Extra Sauerkirsche Marmelade (Similarity score: 12.68)
- Schwartau Extra Bittere Orange (Similarity score: 15.00)
- Kedainiu Konservai Lingonberry Preserves (Similarity score: 15.21)
- Parole Gourmande Orange Bio (Similarity score: 15.26)
- Ponti Glassa All'aceto Balsamico Di Modena Igp (Similarity score: 17.18)
- Casa Rinaldi Crema Con Aceto Balsamico Di Modena Igp (Similarity score: 17.89)
- Homegrown Organic Cheerful Cherry Fruit Juice Pops (Similarity score: 18.16)
- Eroski Crema Con Vinagre De Vino De Uva De Lambrusco (Similarity score: 18.39)
- Homegrown Organic Grapes Galore Fruit Juice Pops (Similarity score: 18.41)