Pâtes a won ton
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 966kj (231 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 966kj (231 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 15.3846g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 15.38g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -2 |
| Sodium | 153.84619999999998mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 153.8mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Earth's Best Chicken Nuggets (Similarity score: 15.79)
- Bon Matin La Mie De L'artisan 12 Céréales (Similarity score: 23.40)
- Bonherba,migros Orange Menthe, Sans Sucres (Similarity score: 24.31)
- Bonherba,migros Mélisse Citronnelle Sans Sucres (Similarity score: 24.32)
- Culinaria Curried Tofu With Cashews & Raisins (Similarity score: 24.80)
- Cedarlane Curried Tofu With Cashews & Raisins (Similarity score: 24.80)
- Zero Candies Limón Refrescante 0% Azúcares (Similarity score: 25.11)
- New York Deli & Bagel Mini Bagel (Similarity score: 26.10)
- Tip Top The One White Sandwich Bread (Similarity score: 26.16)
- Monoprix Taboulé À L'orientale Poulet Et Amandes (Similarity score: 27.03)
- Original Crispy Pizza Crust Company Of Boston Inc Pizza Dough Balls (Similarity score: 27.06)
- Signature Select, Safeway Inc Artisan San Francisco Style Sourdough Bread, Artisan San Francisco Style (Similarity score: 27.89)
- Signature Select, Safeway Inc Artisan San Francisco Style Sourdough Bread, Artisan San Francisco Style (Similarity score: 27.89)
- Håtting Fin Baguette (Similarity score: 28.06)
- Can Busquets Pan De Centeno Integral 50% Y Espelta Eco (Similarity score: 31.37)