Pain sans sel
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1008kj (241 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1008kj (241 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.2g |
| Saturated Fat | 0.3g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 27.27272727272727% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 27.3% |
| Saturated Fat Value | 0.3g |
| Score | -2 |
| Sodium | 28.000000000000004mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 28mg |
| Sugars | 3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Kernser Urdinkel Älpler Magronen (Similarity score: 13.71)
- Pam's Garlic Naan (Similarity score: 21.47)
- Eliges Menestra De Verduras (Similarity score: 22.88)
- Chocolate Delicious Crepes Natures (Similarity score: 26.83)
- Casino Baguette Sans Adjonction De Sel (Similarity score: 28.17)
- Rewe Beste Wahl Pommes Frites Für Die Mikrowelle, Vorgebacken Und Tiefgefroren (Similarity score: 28.48)
- Certified Harvest Certified Harvest, Swai Fillets (Similarity score: 28.94)
- Cordon Bleu De Dinde (Similarity score: 29.36)
- Clearspring Black Soya Bean Mochi (Similarity score: 29.86)
- Schne Frost Mikrowellen Pommes (Similarity score: 29.99)
- Filet De Saumon Atlantique (Similarity score: 30.28)
- Carrefour Sucettes Sans Sucres (Similarity score: 30.78)
- Chaque Jour Sans Gluten,marque Repère Tagliatelles Sans Gluten (Similarity score: 31.04)
- M Budget Viande Hachee De Boeuf (Similarity score: 31.87)
- Cold Brewed Cinnamon Coffee Non Dairy Frozen Dessert, Cold Brewed Cinnamon Coffee (Similarity score: 33.14)